Montaż fotowoltaiki w Poznaniu i Wielkopolsce

oferujemy montaż fotowoltaiki w postaci kompleksowych instalacji oraz montażu paneli fotowoltaicznych osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom mieszkającym lub działającym na terenie miasta Poznań oraz w całej Wielkopolsce. Realizujemy usługi również w takich miastach jak Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Września czy też Gniezno oraz w wielu innych miejscowościach.

Montaż instalacji fotowoltaicznej to właściwie same zalety. Od dużo niższych rachunków za prąd po potencjalną niezależność od zewnętrznych źródeł energii. Wysokość opłat za prąd w przypadku korzystania z energii słonecznej można obniżyć nawet o 95%. To doskonała okazja na spore oszczędności i wkład w ochronę naturalnego środowiska naszej planety..


Kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej jest specjalizacją WA.SZ.DACH Poznań

Usługa montażu fotowoltaiki obejmuje wszystkie etapy powstawania instalacji:

 • darmowa konsultacja i wstępna wycena
 • wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej
 • dostarczenie niezbędnych urządzeń PV
 • montaż paneli fotowoltaicznych we wskazanej lokalizacji
 • montaż pozostałych elementów instalacji PV
 • przyłączenie instalacji do sieci

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu

Fachowcy WA.SZ.DACH Poznań mogą pochwalić się ogromnym, często przeszło 20-letnim doświadczeniem w budowie dachów i układaniu pokryć. Dzięki temu nasi zleceniodawcy powierzający nam montaż instalacji fotowoltaicznej na swoich dachach mają 100-procentową pewność, że prace zostaną wykonane profesjonalnie i w terminie. Ale co najważniejsze, my dajemy gwarancję na szczelność dachu po wykonanym montażu.

 1. Instalacja fotowoltaiki na dachu skośnym.

 2. Realizujemy zlecenia montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach skośnych. Prace wykonujemy w oparciu o doskonałe systemy wsporcze paneli słonecznych produkowane przez przedsiębiorstwo Corab. Systemy do dachów skośnych Corab umożliwiają bezpieczny i prawidłowy montaż instalacji PV na praktycznie każdym rodzaju pokrycia dachu. Od dachówki ceramicznej i betonowej, po blachę i blachodachówkę, na pokryciach bitumicznych kończąc.

 3. Instalacja fotowoltaiki na dachu płaskim.

 4. Wykonujemy montaże fotowoltaiki na dachach płaskich za pomocą systemów montażowych mocowanych do konstrukcji dachu, jak i za pomocą systemów balastowych, które dzięki zastosowanemu dodatkowemu obciążeniu nie wymagają ingerencji w konstrukcje dachową i umożliwiają montaż bez perforowania pokrycia dachu. Także w tym przypadku konstrukcje opieramy na niezawodnych systemach do dachów płaskich Corab.

 5. Dobierzemy najlepszą metodę montażu paneli.

 6. Nasi projektanci są świetnie zorientowani w arkanach fotowoltaiki, konstrukcji dachowych i ich pokryć. Dlatego w razie wątpliwości pomogą dokonać najlepszego, najkorzystniejszego wyboru odpowiedniego systemu wsporczego. Niezależnie, czy panele słoneczne zamontowane będą na dachu skośnym, czy płaskim. Także system zamocowania stelaży nośnych do konstrukcji dachu dobierzemy tak, by zapewnić szczelność i trwałość dachu na następne wiele lat użytkowania.


Montaż paneli słonecznych na gruncie

Montaż fotowoltaiki na gruncie daje dużo większe pole manewru, gdyż panele słoneczne mogą być zamontowane prawie w dowolnym miejscu naszej posesji. W przypadku niektórych dachów może okazać się, że ich powierzchnia dostępna dla montażu paneli będzie zbyt mała. Wtedy montaż fotowoltaiki na gruncie może okazać się jedyną istniejącą alternatywą. Naziemna instalacja ma również pewne wady. Zajmuje większą powierzchnię (instalacja paneli musi zostać przeprowadzona tak, by nie zacieniały się nawzajem). Wymusza lokalizację w której system nie będzie zacieniany przez okoliczną zabudowę, czy roślinność. Zarówno już istniejącą, jak i tę która może pojawić się w przyszłości. Ważne też, by przeprowadzono badania gruntu i we właściwy, bezpieczny sposób posadowiono konstrukcję wsporczą paneli narażoną na działanie dużych sił, jak np. gwałtowne podmuchy wiatru.


Pomagamy też przy stronie finansowej inwestycji

Ty decydujesz się na jedną z dostępnych obecnie form dotowania / finansowania fotowoltaiki, my natomiast pomożemy załatwić niezbędne formalności.