Dachówki ceramiczne

Stosowane od tysiącleci dachówki ceramiczne to produkt kierowany do osób, które cenią sobie trwałość i ponadczasowość. Waszdach Poznań jest dystrybutorem najwyższej jakości ceramicznych pokryć dachowych, od lat cieszących się uznaniem inwestorów. Mamy w ofercie wyłącznie dachówki renomowanych producentów: Braas, Creaton, Roben.

Pokrycie dachówką ceramiczną Creaton

Dachówki ceramiczne firmy CREATON - jedyna w swoim rodzaju gama form i kolorów - to połączenie nowoczesnej technologii i najwyższej jakości. Produkowane są z wybornej gliny wydobywanej z europejskich złóż. Wypalane i dodatkowo uszlachetniane powłoką angobowaną lub glazurowaną. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę modeli dachówek ceramicznych Creaton. Do wyboru w pełnej, dostepnej palecie barw, wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Dach z dachówki ceramicznej Koramic

Dachówki ceramiczne KORAMIC firmy WIENERBERGER - spełniają marzenia o komforcie, bezpieczeństwie i pięknie w realizacji domów.


Zalety dachówek ceramicznych

Niezapszeczalnym walorem dachówek ceramicznych jest wysoka wytrzymałość i mrozoodporność. Trwałość dachówki z ceramiki szacuje się nawet na 100 lat użytkowania. Stąd bardzo długie okresy gwarancyjne oferowane przez producentów, sięgające nawet 50 lat.

Pod względem estetyki dachówka ceramiczna nie ma sobie równych. Sprawia, że zadaszony z jej użyciem budynek nabiera szlachenych, ekskluzywnych walorów. Jest przy tym ekologicznym materiałem budowlanym, gdyż powstaje w naturalnym procesie wypalania gliny.

Dachówki ceramiczne doskonale sprawdzają się jako pokrycie domu z poddaszem mieszkalnym, czy użytkowym. Stanowią istotny element izolacji termicznej, zimą chroniąc przed mrozem, latem zaś zabezpieczając przed falą upału.

Ciężar dachówek z ceramiki sprawia, że dach łatwiej opiera się gwałtownym powiewom, żadziej ulega uszkodzeniom wywołanym silnym wiatrem. Takie dachówki, dzięki swojej masie, stanowią również doskonałą izolację akustyczną. Idealnie tłumią odgłosy uderzających o dach kropli deszczu.


Dachówki ceramiczne w ofercie WA.SZ.DACH Poznań