Dachówki ceramiczne

Stosowane od tysiącleci dachówki ceramiczne to produkt kierowany do osób, które cenią sobie trwałość i ponadczasowość. Waszdach Poznań jest dystrybutorem najwyższej jakości ceramicznych pokryć dachowych, od lat cieszących się uznaniem inwestorów. Mamy w ofercie wyłącznie dachówki renomowanych producentów: Braas, Creaton, Roben.

Pokrycie dachówką ceramiczną Creaton

Dachówki ceramiczne firmy CREATON - jedyna w swoim rodzaju gama form i kolorów - to połączenie nowoczesnej technologii i najwyższej jakości. Produkowane są z wybornej gliny wydobywanej z europejskich złóż. Wypalane i dodatkowo uszlachetniane powłoką angobowaną lub glazurowaną. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę modeli dachówek ceramicznych Creaton. Do wyboru w pełnej, dostepnej palecie barw, wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Dachówki ceramiczne Braas na dachu

Grupa Monier, w skład której wchodzi Monier Braas jest jednym z liderów produkcji systemów pokryć dachowych, w tym doskonałych dachówek ceramicznych. Dachówki ceramiczne Braas dostępne są w szerokiej palecie barw. Od kolorów klasycznych (ceglany, brązowy, miedziany), po zupełnie wyjątkowe, dostępne tylko w ofercie tej firmy. Ceramiczne wyroby Braas obfitują w bogactwo kształtów oraz mnogość sposobów uszlachetnienia. Wybierać można między dachówkami naturalnymi, angobowanymi oraz glazurowanymi.

Dachówki z ceramiki Roben

Firma Röben jest rodzinnym koncernem produkującym dachówki i inne ceramiczne materiały budowlane od ponad 160 lat. Dziś producent ten posiada zakłady produkcyjne w Europie i Stanach Zjednoczonych. Trzy z nich (w tym dwie fabryki dachówki) znajdują się w Polsce. Doświadczenia firmy czerpane od początku wieloletniej działalności procentują w postaci doskonałej oferty dachówek ceramicznych cenionych na całym świecie.


Zalety dachówek ceramicznych

Niezaprzeczalnym walorem dachówek ceramicznych jest wysoka wytrzymałość i mrozoodporność. Trwałość dachówki z ceramiki szacuje się nawet na 100 lat użytkowania. Stąd bardzo długie okresy gwarancyjne oferowane przez producentów, sięgające nawet 50 lat.

Pod względem estetyki dachówka ceramiczna nie ma sobie równych. Sprawia, że zadaszony z jej użyciem budynek nabiera szlachenych, ekskluzywnych walorów. Jest przy tym ekologicznym materiałem budowlanym, gdyż powstaje w naturalnym procesie wypalania gliny.

Dachówki ceramiczne doskonale sprawdzają się jako pokrycie domu z poddaszem mieszkalnym, czy użytkowym. Stanowią istotny element izolacji termicznej, zimą chroniąc przed mrozem, latem zaś zabezpieczając przed falą upału.

Ciężar dachówek z ceramiki sprawia, że dach łatwiej opiera się gwałtownym powiewom, żadziej ulega uszkodzeniom wywołanym silnym wiatrem. Takie dachówki, dzięki swojej masie, stanowią również doskonałą izolację akustyczną. Idealnie tłumią odgłosy uderzających o dach kropli deszczu.


Dachówki ceramiczne w ofercie WA.SZ.DACH Poznań