Falowniki / inwertery Poznań


W ofercie WA.SZ.DACH Poznań posiadamy inwertery w szerokiej gamie marek oraz modeli 1 i 3-fazowych. Polecamy inwertery: SolarEdge, SofarSolar, ABB, Fronius i Sungrow. Inwerter (falownik) jest sercem każdej instalacji fotowoltaicznej, przetwarza prąd stały płynący z modułów fotowoltaicznych na prąd zmienny zgodny z wymogami sieci i zasila nim sieć publiczną. Jednocześnie steruje i monitoruje całą instalację. W ten sposób z jednej strony zapewnia, że moduły PV pracują zawsze z maksymalną mocą zależną od promieniowania i temperatury. Z drugiej strony, stale monitoruje sieć energetyczną i jest odpowiedzialny za utrzymywanie rygorów bezpieczeństwa.

Logo SolarEdge

Inwertery SolarEdge


Inwertery SolarEdge służyły dawniej przede wszystkim do konwersji energii słonecznej na użyteczną energię elektryczną. Ich rola ograniczała się do zarządzania produkcją energii w ramach poszczególnych systemów PV. Firma zauważyła jednak potencjał, jaki inwertery mogą zaoferować jako inteligentni administratorzy systemu. Kierując się chęcią poprawy sposobu produkcji i zużycia energii, SolarEdge stał się pionierem działań zmierzających do przekształcenia inwertera słonecznego w inteligentnego menedżera energii.

Stworzona w SolarEdge technologia inwerterowa HD-Wave jest rozwiązaniem, które ma na celu zwiększenie dostępności energii słonecznej poprzez zmniejszenie rozmiaru i wagi inwertera, przy jednoczesnym osiągnięciu rekordowej wydajności.

Falowniki SolarEdge skierowane są do szerokiego zakresu segmentów rynku energetycznego poprzez zróżnicowaną ofertę produktową, w tym do sektora mieszkaniowego, komercyjnego i wielkoskalowego PV.

Falowniki / inwertery SolarEdge
Logo SofarSolar

Inwertery SofarSolar


Inwertery SOFARSOLAR produkowane są od 2012 w fabryce nalezącej do Grupy SOFAR w Chinach. Przedsiębiorstwo SofarSolar specjalizuje się w badaniach i rozwoju oraz produkcji falowników sieciowych o mocy od 1kW do 7,5kW (do zastosowań domowych), od 10kW do 70kW (stosowanych komercyjnie i w instalacjach wielkoskalowych).

SOFARSOLAR jest firmą skupioną na nauce i innowacyjności, dlatego posiada bardzo silny i doświadczony zespół badawczo-rozwojowy, który stale doskonali technologię przetwornic, zarówno w dziedzinie oprogramowanie jak i hardwaru. Sofar Solar jest zaliczany do pięciu największych producentów falowników stringowych w Chinach.

Falowniki Sofar Solar zyskały dużą popularność. Inwestorzy docenili ich atrakcyjną cenę i świetny poziom jakości, natomiast instalatorzy zachwycili się intuicyjną i szybką instalacją.

Falowniki / inwertery Sofar Solar
Logo ABB

Inwertery ABB


Inwertery ABB oferowane są w szerokiej gamie we wszystkich branżach. Falowniki fotowoltaiczne ABB pozwalają klientom wydajniej generować i użytkować energię słoneczną. Zapewniają one niezawodną pracę nawet w najbardziej wymagających warunkach zachowując przy tym niskie koszty eksploatacji i objęte są globalnym serwisem oraz programem wsparcia technicznego.

ABB, jako producent i dostawca falowników fotowoltaicznych, pracuje od wielu lat, aby zaoferować produkty i rozwiązania mające na celu ograniczenie wpływ systemów energetycznych na środowisko naturalne. W dobie kurczących się zasobów i gwałtownie rosnącego zapotrzebowanie na energię, w centrum uwagi znajdują się badania ABB koncentrowane na rozwoju efektywnych i zrównoważonych sposobów generowania, przekazywania, rozprowadzania i wykorzystania energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca.

Inwertery / falowniki ABB
Logo Fronius

Inwertery Fronius


Inwertery Fronius są trwałym, wydajnym i nieodzownym rdzeniem każdej instalacji fotowoltaicznej. Klasy mocy od 1,5 do 27,0 kW (linia SYMO od 3.0 do 20.0 kW) pozwalają na wykorzystanie ich w systemach o niemal dowolnej wielkości, od małych instalacji domowych, po duże instalacje zasilające obiekty przemysłowe.

Fronius od 1992 roku jest zaangażowany w sprawy odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza energii słonecznej. Zaowocowało to powstaniem pierwszego falownika Fronius o nazwie „Sunrise” w 1995 roku – a jednocześnie narodzeniem się działu energii słonecznej.

Od ponad 20 lat co roku firma uzyskuje certyfikat zgodności z normą ISO 9001. Produkty cieszące się wysoką renomą i doskonały serwis techniczny sprawiają, że Fronius Solar Energy uchodzi za lidera jakościowego na światowym rynku urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej.

Falowniki / inwertery Fronius
Logo Sungrow

Inwertery Sungrow


Inwertery SUNGROW obejmują zakres mocy od 2kW do 6,8MW. W pełni spełniają wymagania różnych typów scenariuszy zastosowań, modułów fotowoltaicznych i podłączenia do sieci, które mogą pracować wydajnie i stabilnie w różnych środowiskach naturalnych, takich jak wysoka temperatura, wysoka wilgotność, duża wysokość, piasek i mgła solna.

Producent falowników Sungrow wychodzi z założenia, że Słońce jest rozwiązaniem dla większości wyzwań energetycznych. Zdolność do zbierania energii słonecznej i dostarczania jej tam, gdzie i kiedy jest potrzebna, istnieje już teraz. Musimy tylko zacząć z niej korzystać. Technologia firmy Sungrow, przeznaczona dla gospodarstw domowych, obiektów komercyjnych i dużych zakładów energetycznych, wykorzystuje najnowocześniejsze metody wytwarzania energii fotowoltaicznej. Innowacje technologiczne dla produktów Sungrow koncentrują się na rzeczywistych potrzebach klientów, a nie na dyrektywach marketingowych.

Falowniki / inwertery Sungrow