Wyłazy dachowe ROTO


WYŁAZ DACHOWY WDA Designo R3

Wyłaz dachowy WDA Designo R3 ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie komunikacji z dachem. Skrzydło wyłazu, dzięki zamontowanemu siłownikowi pneumatycznemu, otwiera się na bok, w zależności od zamówienia – na lewo lub na prawo. W standardzie wyłaz wyposażony jest w termoizolacyjną szybę, chroniącą przed przegrzaniem latem i utartą ciepła zimą. Zalecamy wybór wyłazu z blokiem termoizolacyjnym WD, który wymiernie podnosi parametry izolacyjne całego elementu. Wyłaz dachowy WDA zaprojektowano zgodnie z zasadą Roto – otwieranie i ustawianie dwustopniowej szczeliny wentylacyjnej możliwe jest za pomocą jednej klamki. Standardowe oszklenie chroni przed upałem na zewnątrz i zatrzymuje ciepło wewnątrz w okresie zimowym. Oblachowanie zewnętrzne dostępne jest z różnych materiałów i w różnych kolorach. Zalecamy wybór wyłazu z blokiem termoizolacyjnym WD, który wymiernie podnosi parametry izolacyjne całego elementu.


WYŁAZ DACHOWY Lucarno WDL R27 H / 217 H RAL

Wyłaz dachowy Lucarno WDL R27 H / 217 H RAL to wygodny sposób na doświetlenie i przewietrzanie strychu. Wyłazy dachowe Lucarno wypełnią światłem strych i zapewnia dopływ świeżego powietrza. Klapowe otwieranie wyłazów Lucarno znacznie ułatwia wyjście na dach, np. w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Lucarno posiadają w standardzie fabrycznie zintegrowany z wyłazem kołnierz uszczelniający. Intensywność wietrzenia możemy regulować przez trzy możliwe położenia klamki, którą w razie potrzeby, dla ułatwienia wyjścia na dach, można też całkowicie odłączyć.


WYŁAZ BEZPIECZEŃSTWA WSA Designo R8

WYŁAZ BEZPIECZEŃSTWA WSA Designo R8 bazuje na technologii okna uchylno-wysokoosiowego Designo. Został opracowany zgodnie z udoskonaleniami zastosowanymi w najnowszej generacji okien dachowych. Wyłaz wyróżnia obniżony montaż w dachu, nowy kolor zewnętrznego oblachowania antracyt metallic oraz seryjnie wbudowany blok termoizolacyjny WD w standardzie. Dodatkowo jest on wyposażony w 2 siłowniki pneumatyczne, które umożliwiają błyskawiczne otwarcie wyłazu. W razie nagłej potrzeby powstaje w ten sposób droga ewakuacyjna.


Wyłaz dachowy Roto WDA Designo R8

Wyłaz dachowy WDA Designo R8 jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zapewnienie komunikacji z dachem i zachowanie pełnego komfortu użytkowania. Cechuje się doskonałą termiką dzięki zintegrowanej termoizolacji ramy oraz zastosowaniu 3-szybowych pakietów niskoemisyjnych Ug od 0,5 do 0,8 W/m2K. Wyłaz ten idealnie sprawdzi się na dachach domów energooszczędnych i pasywnych. Jest łatwy do otwarcia dzięki wspomaganiu siłownika gazowego w górnej części okna.


Źródło: Roto