Rockwool logo

Wełna mineralna Rockwool


Superrock

Wełna mineralna Rockwool SUPERROCK jest niepalnym ociepleniem, które znacznie zwiększy bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu i zapewni oszczędności na kosztach ogrzewania. SUPERROCK to uniwersalny materiał izolacyjny o najwyższej jakości, który pochodzi w pełni z naturalnych surowców. Pozwoli Ci cieszyć się cichym i bezpiecznym poddaszem, dobrze wyciszonymi ściankami działowymi, to także idealna izolacja dla rozwiązań pionowych. Produkt SUPERROCK zapewni Ci przyjemny chłód w upalne dni, a zimą zatrzyma ciepło. Dobry mikroklimat w pomieszczeniach to gwarancja komfortu i zdrowia Twojej rodziny.

Rockwool Superrock wełna mineralna

Zastosowanie Rockwool SUPERROCK:

Ściany szkieletowe, ściany z bali, stropodach wentylowany, stropodach ocieplony żużlem, strop masywny, izolacja nakrokwiowa, strop drewniany, dach z pełnym deskowaniem, izolacja pozioma sufitu, poddasze z membraną, dach z membraną wiatroizolacyjną.


Multirock Roll

Dzięki matom ze skalnej wełny Rockwool MULTIROCK ROLL możesz dowolnie zaaranżować swoje poddasze. Dzięki nim zachowasz idealny klimat w pomieszczeniach. W mroźne dni stosując izolację MULTIROCK ROLL możesz cieszyć się ciepłem, a latem przyjemnym chłodem – na Twoim poddaszu nigdy nie będzie ani zbyt sucho, ani zbyt gorąco, dlatego może być to przestrzeń, w której urządzisz sypialnię czy biuro. Izolacja jest stworzona z materiału, który jest niepalny – zwiększasz tym samy bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu.

Rockwool Multirock Roll wełna skalna

Zastosowanie Multirock Roll:

Izolacja dachów i poddaszy, drewnianych stropów belkowych i sufitów podwieszanych.


Megarock Plus

Maty z wełny skalnej Rockwool MEGAROCK PLUS to najlepszy stosunek ceny do jakości i oczekiwanych parametrów. Dobrze izolują sufity, dachy i ściany działowe, a także lekkie ściany osłonowe. Jeżeli zależy Ci na tym, by w Twoim domu panował dobry mikroklimat w pomieszczeniach i właściwy poziom akustyczny, wybierz MEGAROCK PLUS. Jak wszystkie produkty z wełny skalnej, również ten jest produktem niepalnym, co znacznie poprawi bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu. Izolacja MEGAROCK PLUS przyczyni się także do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania.

Rockwool Megarock Plus wełna skalna

Zastosowanie Megarock Plus:

Maty z wełny skalnej MEGAROCK PLUS dobrze izolują sufity, dachy i ściany działowe, a także lekkie ściany osłonowe.


Toprock Super

Maty z wełny mineralnej Rockwool TOPROCK SUPER to produkt najwyższej jakości. To ciche i bezpieczne poddasze, na którym panuje dobry mikroklimat w pomieszczeniach, to zasługa izolacji TOPROCK SUPER. Dzięki temu produktowi latem na Twoim poddaszu będzie panował przyjemny chłód, a zimą izolacja z wełny skalnej zatrzyma ciepło. TOPROCK SUPER to produkt niepalny o najwyższej klasie reakcji na ogień A1 – znacznie zwiększy bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu, a także obniży koszty ogrzewania.

Rockwool Toprock Super wełna mineralna

Zastosowanie Toprock Super:

TOPROCK SUPER może być stosowany do ocieplania dachu skośnego, w drewnianych stropów belkowanych czy sufitów podwieszanych oraz w rozwiązaniach nakrokwiowych.


Rockmin Plus

Płyty z wełny skalnej Rockwool ROCKMIN PLUS to produkt uniwersalny. Jest jednym z najstarszych wyrobów w ofercie firmy. Dobra cena produktu, a także jego właściwości: trwałość, niepalność i ochrona akustyczna sprawiają, że ROCKMIN PLUS to jeden z najchętniej wybieranych produktów. Zapewni oszczędności na kosztach ogrzewania i sprawi, że Twój dom zatrzyma ciepło nawet w najbardziej mroźne dni, a latem zapewni Tobie przyjemny chłód.

Rockwool Rockmin Plus wełna skalna

Zastosowanie Rockmin Plus:

ROCKMIN PLUS znajduje zastosowanie w izolacji dachów i poddaszy, drewnianych stropów belkowych i podłóg na legarach, sufitów podwieszanych czy ściana działowych.


Unirock

Płyty z niepalnej wełny skalnej Rockwool UNIROCK aplikowane są najczęściej przez deweloperów i właścicieli dużych obiektów. Służą do izolacji ścianek działowych lub podwieszanych sufitów w galeriach handlowych, biurowcach. Mają zastosowanie również do izolacji poddaszy i dachów. Niepalny materiał z którego wykonany jest UNIROCK zapewnia bezpieczeństwo pożarowe. Jest to element nieodzowny i istotny szczególnie tam, gdzie w jednym obiekcie w tym samym czasie przebywa wiele osób.

Rockwool Unirock wełna mineralna

Zastosowanie Unirock:

UNIROCK może być stosowany do izolacji poddasza z membraną dachową, poddasza z pełnym deskowaniem, poddasza nieużytkowego na stropie belkowym lub masywnym oraz dwudzielnego stropodachu wentylowanego o konstrukcji masywnej.


GRANROCK SUPER

Granulat Rockwool GRANROCK SUPER stanowi niepalne ocieplenie z wełny skalnej. Izolacja termiczna z granulatu wykonywana jest za pomocą maszyny do nadmuchu granulatów izolacyjnych. Granulat GRANROCK SUPER umożliwia aplikację ocieplenia w trudno dostępnych miejscach. Tam gdzie maty lub płyty ze skalnej wełny nie sprawdziłyby się.

Granulat Rockwool GRANROCK SUPER

Zastosowanie GRANROCK SUPER:

GRANROCK SUPER może być stosowany do izolacji poddasza z membraną dachową, poddasza z pełnym deskowaniem, izolacja nakrokwiowa, poddasza nieużytkowego na stropie belkowym lub masywnym oraz dwudzielnego stropodachu wentylowanego o konstrukcji masywnej.


ROOFROCK 30 E

Płyty z mineralnej wełny skalnej ROOFROCK 30 E do izolacji termicznej dachów płaskich.

Zastosowanie:

ROOFROCK 30 E to podkładowe płyty ze skalnej wełny do izolacji termicznej. Służą jako materiał spodni w pokryciu dachowym, są zalecane do dachów obciążonych w sposób typowy. Można przykryć je dowolną płytą wierzchnią ROCKWOOL, w ten sposób znacznie zwiększa się izolacyjność termiczna budynku.

Wełna skalna Rockwool ROOFROCK 30 E

HARDROCK MAX

Z dwugęstościowych płyt Rockwool HARDROCK MAX ze skalnej wełny wykonuje się izolację termiczną, akustyczną i przeciwogniową dachów płaskich.

Zastosowanie:

HARDROCK MAX zalecane są do dachów, którym postawiono specjalne wymagania, na przykład codzienną konserwację urządzeń na dachu czy relatywnie wysokie obciążenia od warstw dachów zielonych, balastowych, czy też obciążenia punktowe od ustawianych na dachu instalacji, np. fotowoltaicznych.

Wełna skalna Rockwool HARDROCK MAX

MONROCK MAX E

Dwugęstościowe płyty MONROCK MAX E z mineralnej wełny skalnej są przeznaczone do izolacji termicznej dachów płaskich. Stosowane jako podkładowe i wierzchnie.

Zastosowanie:

Są zalecane do dachów obciążanych w sposób typowy – okresowe przeglądy dachów, odśnieżanie. Płyty MONROCK MAX E można stosować na dachach, na których jest wymagany dostęp do specjalnych urządzeń, takich jak klimatyzatory bezobsługowe, w razie konieczności ich naprawy. Płytami MONROCK MAX E można także izolować dachy, na których dopuszcza się okresowy ruch pieszy w czasie eksploatacji, np. codziennej konserwacji sprzętu klimatyzacyjnego lub filtrów.

Wełna skalna Rockwool MONROCK MAX E

RAW – ROCKWOOL Akustyczne Wypełnienie

ROCKWOOL Akustyczne Wypełnienie – płyty z wełny skalnej z okładziną z włókniny szklanej.

Zastosowanie:

ROCKWOOL Akustyczne Wypełnienie – RAW – to płyty z wełny skalnej z okładziną z włókniny szklanej. Zwiększają izolacyjność akustyczną w przykryciach dachowych jako wypełnienie perforowanych fałd blachy trapezowej. Są trwałe i niepalne, przez co znacząco zwiększają bezpieczeństwo pożarowe budynku.

RAW - ROCKWOOL Akustyczne Wypełnienie

Bloczki trapezowe

Bloczki trapezowe z wełny skalnej służące do wypełnienia fałd w blasze trapezowej – zabieg ten służy poprawieniu izolacyjności akustycznej. Bloczki mają długość 1000 mm i przekrój trapezowy, są dopasowane do wymiarów blach trapezowych i dachowych.

Bloczki trapezowe Rockwool

ROCKFALL KD

Kliny z wełny skalnej ROCKFALL KD do izolowania elementów pionowych, wystających ponad powierzchnię dachu (np. attyk, kominów).

ROCKFALL KD Rockwool

Źródło: Rockwool