Dachy, pokrycia dachowe: dachówki, blachodachówki, rynny... 

HURTOWNIA POKRYĆ DACHOWYCH

 

Rynny MARLEY (systemy rynnowe)

 


www.marley.pl
 

System rynnowy powinien zapewnić właściwy, całkowity odbiór wody z dachu budynku. W ofercie firmy Marley znajdują się: rynny małych rozmiarów (np. Simplex, Duplex, Miniline) przeznaczone na bardzo małe budynki, balkony i tarasy; rynny średnich rozmiarów, nadające się na większość budynków mieszkalnych (Continental 100, Continental 125, Deepflow, Flowline, Classic, Clipmaster) oraz rynny o szerokości 150 mm (Continental 150, Industrial), odpowiednie na bardzo duże dachy, np. na hale przemysłowe. Aby upewnić się, czy wybrany system rynnowy odprowadzi wodę z dachu o danej powierzchni, należy  zasięgnąć porady w dziale sprzedaży WA.SZ.DACH.

 

 

Continental        Duplex      Simplex    Deepflow Industrial    Classic    Miniline   
 

 
Continental

 

Rynny systemu Continental odznaczają się klasycznym półokrągłym profilem z charakterystycznym wywinięciem. Różnorodność systemów Continental sprawia, ze rynny tego typu stosowane są zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach dachowych. W ofercie firmy Marley dostępne są rynny Continental o rozmiarach: 75, 100, 125 i 150 mm oraz rury spustowe o średnicach: 50, 70, 90, 100 i 125 mm. Poszczególne elementy rynny łączone są za pomocą zatrzasków. Szczelność systemu zapewniają uszczelki.

 

Kolory: brąz, miedź, szary, biały, grafit, czerwony, zielony, niebieski, srebrny.

 

Duplex

 

System ten składa się z rynny o szerokości 70 mm i głębokości 53 mm oraz  z okrągłej rury spustowej o średnicy 50 mm. Rynna o symetrycznym przekroju przeznaczona jest do odprowadzania wody z małych powierzchni dachowych. Poszczególne elementy rynny łączone są za pomocą kleju. Dzięki odpowiednim trójnikom możliwe jest połączenie rury spustowej z rurami systemu Continental.

 

Kolory: brąz.

 

Simpleks

 

System ten składa się z rynny o szerokości 65 mm i głębokości 46 mm oraz  z okrągłej rury spustowej o średnicy 50 mm. Rynna o skrzynkowym profilu  przeznaczona jest do odprowadzania wody z małych powierzchni dachowych.  Poszczególne elementy rynny łączone są za pomocą kleju. Szeroki  asortyment kształtek zawiera m.in. haki wewnętrzne do zawieszenia rynny,  niewidoczne z dołu budynku. Dzięki odpowiednim trójnikom możliwe jest  połączenie rury spustowej z rurami systemu Continental.

 

Kolory: brąz, miedz, szary, biały, grafit, czerwony, zielony, niebieski, srebrny    

 
Deepflow

 

System ten składa się z rynny o szerokości 110 mm i głębokości 75 mm oraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 68 mm. Rynna o samooczyszczającym, półeliptycznym przekroju charakteryzuje się dużą wydajnością. Dzięki temu jest stosowana na średnich, a nawet dużych powierzchniach dachowych. Poszczególne elementy rynny łączone są za pomocą zatrzasków. Szczelność systemu zapewniają uszczelki.

 

Kolory: brąz, szary, czarny

 

Industrial

 

System ten składa się z rynny o szerokości 150 mm i głębokości 75 mm  oraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 110 mm. Rynna o półokrągłym  przekroju przeznaczona jest do odprowadzania wody z dużych powierzchni  dachowych. System Industrial stosowany jest do orynnowania hal  produkcyjnych i handlowych, magazynów oraz większych budynków  mieszkalnych. Poszczególne elementy rynny łączone są za pomocą  zatrzasków. Szczelność systemu zapewniają uszczelki.

 

Kolory: brąz, szary     

 

Classic

 

System ten składa się z rynny o szerokości 120 mm i głębokości 75 mm  oraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 68 mm lub rury kwadratowej o  przekroju 65 mm. Rynna Classic odznacza się profilem imitującym gzyms,  dzięki czemu często znajduje zastosowanie na budynkach o klasycznej  architekturze. System ten jest stosowany na średnich powierzchniach  dachowych. Rynny te można zamocować na hakach wewnętrznych,  niewidocznych z zewnętrz budynku. Poszczególne elementy rynny łączone są  za pomocą klipsów. Szczelność systemu zapewniają uszczelki.

 

Kolory: brąz, czarny, biały      

 

Miniline

 

System ten składa się z rynny o szerokości 75 mm i głębokości 33 mm oraz  z okrągłej rury spustowej o średnicy 51 mm. Rynna ma przekrój półokrągły  i stosowana jest na małych powierzchniach dachowych. Poszczególne  elementy rynny łączone są za pomocą klipsów. Szczelność systemu  zapewniają uszczelki.

 

Kolory: brąz, czarny   

 

 

Szczegółowe informacje w dziale sprzedaży WA.SZ.DACH, tel. (061) 893-69-10.

 

Źródło : Marley

 

 


© 2008-2018 WA.SZ.DACH

 

TARGET - projektowanie stron internetowych